AsyaHaberlerKuzey Amerika

ABD, Yemen’e saldırıya hazırlanıyor

Amerikalı komandolar Yemen’e yeni saldırı düzenlemek için cumhurbaşkanlarının emrini bekliyor.

Pentagon’un iki yetkilisi yaptıkları açıklamalarda Amerika casusluk kurumları ve ordu özel güçleriyle Yemen hükümetindeki meslektaşlarının bu saldırıları planlayarak daha fazla insan öldürmek istediklerini söylediler.

İki Söz konusu Amerikalı yetkili ayrıca birliklerin Obama’dan emir bekledikleri ve gelecek emirle Yemen milislerine karşı misilleme saldırısı yapacaklarını söylediler.

Amerika medyasının raporlarına göre Amerika’nın Yemen hükümetiyle gizli anlaşmaların bir bölümü Washington’un açıkça operasyonlara bilgi ve teçhizat temin etme hususundaki rolü hakkında sessiz kalmasıdır. Söz konusu medya grupları Amerika’nın Yemen’e hava saldırısı yapmadığını resmen bildirdiği ancak yetkililerin özel olarak Yemen ordusunun tek başına saldırıları organize edemeyeceği ve yapılan anlaşmalara göre Amerika’nın Kruz füzeleri, Jetler ve insansız uçaklar kullanarak Yemenlileri Sana hükümetinin izniyle hedef alma izni bulunduğunu belirttiler. Amerika medyası haberinde Amerika’nın El-Kaide teröristleriyle bazı El-Kaide liderlerinin Yemen’de bulunduğuna inandığını belirtiyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (14) içerik yüklenmiştir.