HaberlerKuzey Amerika

ABD’de Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komitesi Mali İşler yardımcısı İstifa etti

ABD’de Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komitesi Mali İşler Yardımcısı Michael Cohen görevinden istifa etti.

İran haber ajansının bildirdiğine göre ABD Başkanı Donald Trump’ın çok eskiden beri kişisel avukatlığını yapan Michael Cohen istifasının bu komitenin başkanı Ronna McDaniel tarafından da kabul edilmiştir.

Geçtiğimiz Nisan ayında da bu komitenin bir başka yardımcısı Elliott Broidy, cinsel sapıklık suçlaması ardından istifaya mecbur kalmıştı.

New York Times bundan bir süre önce, FBI ekiplerinin ABD Başkanı Donald Trump’ın avukatı Michael Cohen’in ofisinde arama yaptığını duyurmuştu. Cohen’in evinde arama yapan görevlilerin, pek çok dosya ve kayda el koyduğu aktarıldı.

El koyulan kayıtların, Rusya’nın, ABD’nin 2016 ABD Başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiası ve Trump’ın bir dönem ilişki yaşadığı ve konuşmaması için 130 bin dolar ödediği iddia edilen porno film oyuncusu Stormy Daniels hakkında olabileceği belirtildi.

Arama öncesinde polisin, Rusya soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’den da tavsiye mektubu aldığı, ancak aramanın Rusya soruşturmasıyla doğrudan ilgili olmadığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.