HaberlerİranOrtadoğu

ABD’de Kur’an-ı Kerimi yakma küstahlığı batının zararınadır

İslami irşad ve kültür bakanı Muhammed Hüseyni, ABD’de Kur’an-ı kerimin ateşe verilmesinin, batının zararına olduğunu söyledi.

Tahran’da gazetecilere açıklama yapan İslami irşad ve kültür bakanı Muhammed Hüseyni ABD’de bir rahibin Kur’an-ı kerimi yakma küstahlığını göstermesini kınayarak, bu tür çirkin hareketler batının zararına tamamlanacaktır” dedi.

Kur’an-ı kerimin yakılmasının, batının, İslam dünyasında yaşanan son gelişmelerden duydukları öfkenin bir yansıması olduğunu belirten Muhammed Hüseyni, bu çirkin hareket, Müslümanların dayanışmasını daha bir güçlendireceği gibi, Müslümanların Kur’an-ı kerime sarılmasını da kuvvetlendirecek” dedi.

İslami irşad ve kültür bakanı Muhammed Hüseyni ABD’de bir rahibin Kur’an-ı kerimi ateşe verme küstahlığının, dünya genelinde insanların bu kutsal kitabı tanıma çabalarını da hızlandıracağı gibi bu çirkin olay batı için kara bir leke olarak duracak. Batının karanlık tarihine bir çirkin hareket daha eklenecek, insan hakları düşünce özgürlüğünü iddia ederek, 1.5 milyar Müslümanın kutsal değerlerine yapılan saldırı hiçbir zaman kabul edilemez” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.