HaberlerKuzey Amerika

ABD’de Savaş Karşıtları Eylem Yaptı

Amerika’nın Newyork ve Los Angeles ketlerinde savaş karşıtı aktivistler Amerika, NATO ve Siyonist İsrail’in Suriye krizine müdahale etmelerini kınadı.

Press TV’nin haberine göre Los Angeles’te Suriye’yi destekleyen Arap kökenli Amerikalıların grubundan Coni Açi, batılı devletlerden Suriye’de teröristlere silah ve para desteğini durdurmalarını ve böylece krizin çözüm için müzakere ve diyaloga izin vermelerini istediklerini belirtti.

Bir başka aktivis Mick Pricener de Amerika yönetimi bölgede savaş çığırtkanlığı yaptığını, bölgede bağımsız olmak isteyen her devletin Amerika’nın saldırısına ve yıkımına maruz kaldığını vurguladı.

Uluslararası eylem merkezi John Parcker de yaptığı açıklamada insan hakları örgütleri bir şeyler yapması gerektiğini, çünkü başkan Obama’nın sadece dünyanı çeşitli bölgelerine İHA gönderip masum insanları avlamayı düşündüğünü vurguladı.

Bu arada bazı haber kaynakları Amerikalı binlerce askeri ve istihbarat subayı Ürdün ve Türkiye’de Suriye’de savaşan silahlı teröristleri eğittiklerini belirtiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.