HaberlerKuzey Amerika

ABD’den dünyanın dört bir yanına üs

ABD, dünyanın dört bir yanında “anti terör kampı” adı altında askeri birlikler oluşturacak! Pentagon’un planına göre, anti-terör üslerinde 500 ile 5 bin asker konuşlanacak. Üsler istihbarat toplayacak, gerektiğinde de operasyon yapacak. Üst düzey bir Pentagon yetkilisi, bu durumun konjonktürel bir adım olmadığını açıkladı.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un, dünyanın dört bir yanında yeni askeri bir örgütlenmeye gittiği öne sürüldü.

Pentagon askeri üsler için yeni bir plan hazırladı. Bu planın ABD Başkanı Obama’ya, Pazartesi günü Pentagon’a yapacağı ziyarette sunulacağı iddia edildi.

ABD Başkanlarının olağan törenler dışında Pentagon’a gitmiyor oluşu da, önemli bir planın masaya yatırılacağı olgusunu kuvvetlendirdi.

Genel hatları ortaya çıkan plana göre, Batı ve Kuzey Afrika ile Güneydoğu Asya’daki birçok noktada anti-terör üssü görevi görecek merkezler oluşturulacak.

Anti terör üsleri, 500 ila 5 bin arasında Amerikan askerini barındırabilecek. Ekipler istihbarat toplayacak, gerektiğinde operasyon yapacak. Anti-terör üslerinin, Afrika, Güneydoğu Asya ve Ortadoğu’daki Amerikan üslerinin, birbiriyle ilişkilendirilmesi yoluyla oluşturulabileceği kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.