FilistinHaberlerKuzey AmerikaLübnanOrtadoğu

ABD’den El-Aksa ve El-Menar’a yeni ambargolar

Filistin Meclis Başkanlığı, Amerika senatosunun el-Aksa ve el-Menar televizyonlarına frekans tahsis edecek uydu sahiplerine yaptırım uygulanmasını öngören bir karar almasının, Amerika yönetiminin Filistin davasına karşı düşmanca tutumunu yansıttığını ifade etti.

Filistin Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr dün (10 Aralık Perşembe) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. “Bu karar, insan hak ve özgürlüğünü korumaya çalıştığını iddia eden Amerika demokrasisi için yeni bir skandaldır. Aynı şekilde bu karar, dünyada insani değerleri taşımaya çalıştığını iddia eden Amerika’nın sahtekârlığını da ortaya koyuyor.”

Amerika’nın, aldığı bu kararla kendisiyle ortaklarının Siyonistlerin tecavüzlerini desteklediklerini açıkça ortaya koymuş olduğunu belirterek, “Dünyadaki terörü besleyen devlet Amerika’dır. Amerika bu kararla direnişin sesini kısmak istiyor. Filistin halkının hak ve hukukunu savunan ağızları kapatmak istiyor. Fakat sonunda sihir sihirbaza zarar verecek ve bu çabalar hiçbir zaman direnişin azmini kıramayacak, ilkeli duruşunu bozamayacaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (47) içerik yüklenmiştir.