DünyaHaberlerKuzey Amerika

ABD’den Suriye’ye tehdit mesajı

Tel Aviv’in Şam aleyhindeki iddiasının uydurma olmasına rağmen Amerikalı üst düzey bir yetkili Suriye’yi “Şam’ın Lübnan Hizbullah grubuna Scud füzeleri aktardığı haberinin doğru olması halinde ABD’nin tüm seçenekleri masada olacak” şeklinde uyardı.

ABD’nin üst düzey yetkililerinden Jeffrey Feltman önceki gün ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesinde yaptığı bir konuşmada “Suriye’nin Lübnan Hizbullah grubuna Scud füzeleri aktardığı haberinin doğru olması halinde ABD’nin tüm seçenekleri masada olacaktır” iddiasında bulundu.

Fransız Le Monde gazetesinin haberine göre, Feltmen bu konuda ayrıca “ABD geçmişte de harekete geçme gücüne sahip olduğunu göstermiştir. Ben bu mesele bağlamında da tüm seçenekler masada olacak” dedi.

İlk defa işgalci İsrail tarafından ve hiçbir belge ve delil sunulmadan ortaya atılan söz konusu iddiayla ilgili olarak Suriye bir bildiri yayınlayıp, Tel Aviv’in bu tür iddialarla ortamı gerginleştirerek yeni saldırıları için bahane ve zemin bulmaya çalıştığını vurgulamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.