DünyaHaberlerKuzey Amerika

ABD’li politikacılar İsrail aleyhine konuşamıyor

Washington Cuma Namazı İmamı, ABD’de yaşanan sorunların çoğundan ırkçı İsrail’in sorumlu olduğuna değinerek “ABD’de hiçbir politikacı İsrail aleyhine konuşmaya cesaret edemiyor” dedi.

Geçen hafta “İslam İnkılabı ve İmam Humeyni-ks-“ başlıklı konferansa davet edilen, ancak İngiltere hükümetinin kendisine vize vermediği için bu konferansa katılamayan Washington Cuma Namazı İmamı Muhammed El-Asi Washington’da konuşurken bu olayla ilgili ayrıntıları anlattı.

El-Asi bu hususta, Londra’da düzenlenen söz konusu konferansa kendisinin de davet edildiğini, ancak Londra havaalanına vardığında önce pasaprtunu bahane ettiklerini daha sonra girişinin yasak olduğunu ve ilk uçakla Washington’a geri dönmek zorunda olduğunu söylediklerini belirterek “Neden daha önce, ben Washington’dayken bildirmediğini, diye sorduğumda “Bu iş böyle işte” gibisinden anlamsız cevaplar verdiler” dedi.

ABD’ye dönüşünde de sorunlarının bitmediğini söyleyen Washington İslam Merkezi Cuma Namazı İmamı El-Asi açıklamalarının devamında ABD’de Welz havaalanında kendisinin daha fazla ve daha yoğun sorgulandığını, hatta bir Göçmen Bürosundan bir memurun gelerek ne amaçla konferansa katılmak istediği gibi sorular sorduğunu söyledi ve “Ben o gürevliye açıkça dedim: Ben bir Amerikalıyım ve ABD bugün büyük bir hızla yokuş aşğı bir çizgide hareket etmekte. Ülkede birçok sorun var. Bütün bunlardan da İsrail sorumlu. Bu sorunlarımızı çözmek için para lazım. Ama biz paralarımızı İsrail’e yollamakla mükellef olmuşuz. Bu ülkede hiçbir politikacı İsrail aleyhine konuşmaya cesaret edemiyor” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.