Kuzey Amerika

ABD’li Senatör: ABD’nin siyasi devrime ihtiyacı var

ABD’li senatör ve 2020 başkanlık seçimlerinin demokrat adayı Bernie Sanders, ABD başkanı Donald Trump’ı ABD tarihinin en yalancı adamı tanımladığı açıklamasında, ABD’de siyasi devrim yaşanmasının zaruretini vurguladı.

İRİB’in bildirdiğine göre ABD’li senatör Bernie Sanders bir etkinlikte yaptığı konuşmada, kendisinin hedefinin 2020 başkanlık seçimlerinde ABD tarihinin en korkunç başkanı Trump’ı yenerek başkan olmak değil de Amerika’da değişime gidilmesi olduğunu vurguladı.

Amerika toplumunda Trump’ın başkanlığından mutluluk duyan çok az sayıda insana rastlandığını kaydeden Sanders, “Trump’ın en büyük yalanı başkanlık seçim kampanyaları sırasında işçilerin haklarını savunmak istediği yönündeki vaatleriydi”diye kaydetti.

ABD’li senatör açıklamasının devamında şöyle dedi: Trump, herkesin ihtiyaç duyduğu sağlık imkanlarından faydalanacağını vaat etmişti, oysa verdiği sözlerin aksine bugün 7 milyon kadar ABD’li vatandaş sağlık hizmetleri ve sigortasından yararlanamazken, 32 milyon vatandaş da sağlık sigortası imkanını kaybetme riski ile karşı karşıyadır.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.