DünyaHaberlerKuzey Amerika

ABD’li senatörlerden fitnecilere açık destek

ABD ve batının İran hükümeti karşıtlarına yönelik açıkça desteklerinin devamı olarak Amerikan Kongresi’nden 2 Senatör, bir haber kanalına verdikleri demeçte İran’daki kargaşa olaylarını desteklemeye devam edeceklerini vurguladılar.

Amerikan Kongresi Senatörlerinden John Mc Cain ve Joe Lieberman, İran’daki hükümet karşıtlarının düzen bozucu girişimlerini desteklediklerini belirterek “Bu protesto hareketlerinin başlangıcı, İslami iktidarın kapanışı demektir” iddiasında bulundular.

Kudüs’te CNN muhabiriyle konuşan Mc Cain, psikolojik savaşlarının bir parçası olarak “İran’daki İslami iktidar artık geri sayım aşamasında” iddiasını ileri sürdü.

Bu arada Amerikan “New York Times” gazetesi de en son, Pennsylvania üniversitesi Uluslararası İşler dalı hocası ve “Yeni Amerika” Vakfının İran Bölümü Başkanı “Flint Lorth” imzasıyla yayınladığı bir yazısında, batı ve batılı medyaların İran’ın son dönem iç gelişmelerini suiistimal etme yönünde gösterdikleri çabalarına değinerek “İslami İran’ın kendi içerisinden patlak vereceği tahmini, esasen yanlış bir tahmin. ABD Başkanı Barack Obama da, İran’a stratejik ve ciddi her tür öneri sunarak bu ülkeyle uzlaşmaya varacağı konusunda verdiği vaatlerinde başarısız kaldığını ört bas etmek niyetiyle bu meseleyi kullanıyor” diye kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.