HaberlerİranOrtadoğu

ABD’li Uzman: Halkın İslam Nizamına Desteği, Kargaşalara Son Verdi

ABD’li üst düzey bir siyaset uzman, Suudi rejim ve belli bazı Arap ülkelerinin kirli ellerinin İran’ın bazı kentlerinde son sıralarda yaşanan kargaşalarda görüldüğünü belirtti.

ABD’li ünlü uzman Mark Glen, Tasnim Haber Ajansı’na yaptığı değerlendirmede; son sıralarda İran’ın bazı kentlerinde yaşanan kargaşa ve olayların halkın İslam Nizamına güçlü desteğinden dolayı son bulduğunu kaydetti.

Amerikan uzman, Suudiler ve Fars Körfezi’nin diğer ülkelerinin ellerindeki kirli paraların Suriye’nin yok edilmesinde büyük rol ifa ettiği gibi, kuşkusuz bu olaylarda etkili olduğunu söyledi.

Tüm ekonomik sorunlara rağmen İran halkı, hükümete desteğinin hala sağlam olduğunu belirterek, bu destek sonucu kargaşa ve olayların son bulduğunu ifade etti.

İran’daki kargaşaların İran ve İslam İnkılabı düşmanlarınca organize ve komuta edildiğine dikkat çeken Glen; İsrail ile ABD arasında İran’da sorun çıkarmak için gizli bir anlaşma yapıldığını, İslam İnkılabı Rehberi ve istihbarat ve güvenlik servislerinin bu sorunlar çıkmadan önce onlar hakkında iyi vakıf olup, onun karşısında önceden hazırlıklı olduklarını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.