FilistinHaberlerOrtadoğu

ABD’nin Araplara verdiği sözler aldatmacadır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Fevzi Burhum, Siyonist işgal devletiyle yapılan anlamsız müzakerelere Arapların desteğinin Siyonistlerin inadı karşısında Arapların ve Ramallah Yönetimi’nin ne kadar güçsüz olduğunu gösterdiğine işaret ederek, müzakerelere verilen desteğin Siyonistlerin talebini kabul etmek ve Amerikan baskısına boyun eğmek olduğunu söyledi.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, dün akşam (1 Mayıs Cumartesi) verdiği demeçte, Kahire’de yapılan Arap Barış Girişimi Komitesi toplantısını değerlendirdi.

Amerikan Yönetimi’nin verdiği güvencelerin asılsız ve yeni bir aldatmaca olduğunu belirten Burhum, müzakerelere yeniden dönülmesinin işgal hükümetine verilecek bir hediye olduğunu söyledi.

Burhum daha sonra şöyle konuştu: “Şekli nasıl olursa olsun müzakerelerin sürmesi, Yahudileştirme faaliyetlerinin, Yahudi yerleşim birimi inşasının ve saldırıların devam etmesine açıkça destek vermek sayılır. Bu da, Filistin halkının geleceğiyle oynamak demektir.”

Hamas sözcüsü, müzakerelerin yeniden başlamasının Siyonist işgal liderlerinin Filistin topraklarında işledikleri cinayetler nedeniyle uluslararası mahkemelerde yargılanmasının önüne geçeceğini kaydetti.

Arap Barış Girişimi Komitesi, Kahire’deki toplantısında Mart ayında yayınladığı ve 24 ay sürecek dolaylı müzakerelere destek verdiği bildiriye bağlı olduğunu ilan ederek, müzakerelere aracılık yapacak Amerika’dan sorunun çözümü yönünde ciddi işaretler aldığını açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.