DünyaHaberlerKuzey Amerika

ABD’nin bölgesel fitne çabası başarısız olmuştur

Arap ülkeleri parlamentoları birliği genel sekreteri Adnan Ümran, Amerika yönetiminin Arap ülkeleri ile İran’ı karşı karşıya getirme çabalarında başarısız olduğunu açıkladı.

El-Alem kanalına demeç veren Adnan Ümran, Amerika yönetimi son yılarda Araplarla siyonist rejim münakaşasının dışında İran ile bir sürtüşme atmosferi oluşturmaya çalıştı, ancak bu planında tamamen hezimete uğradı, şeklinde konuştu.

Arap yetkili Ümran, Arap ülkeleri ve İran’ın Amerika’nın bölgeye yönelik stratejisinin bilincinde olduklarını gösterdiklerini ve bu stratejinin gizli olmadığını, çünkü Amerika’nın eski başkanı Bush’un bu stratejiden açıkça Büyük Ortadoğu projesi olarak söz ettiğini kaydetti.

Arap ülkeleri parlamentoları birliği genel sekreteri Ümran, Amerika’nın şom amaçlarına değinerek Washington yönetiminin bölge ülkeleri arasında kriz çıkarmak ve bu ülkelerin içişlerine karışmak için çaba harcadığını vurguladı.

Ümran, Amerika için önemli olan tek şeyin siyonist rejimin güvenliği olduğunu, çünkü bu rejimin Amerika’nın bölgedeki üssü olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.