HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

ABD’nin hasta diplomasisi işe yaramamaktadır

İslami şura meclis başkanı Ali Laricani, Amerika’nın İran’a yönelik hasta diplomasisinin hiçbir işe yaramayacağını açıkladı. Meclisin bu günkü oturumunun açılışında konuşan Laricani, Amerika ve Fransa dış işleri bakanlarının İran’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra çıkan olaylarla ilgili açıklamalarına değinerek bu tür açıklamaların gerçekte onların İran’ın iç işlerine müdahale etme hırsını yansıttığını kaydetti.

Laricani akılcılıktan yoksun bu tür devletlerin nasıl dünyayı yönettiklerini iddia ettiklerine de çok şaşırdığını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra çıkan olaylarda tutuklananların durumu ile ilgili de bir açıklama yapan Laricani, bu konuda bir komite kurduklarını ve yakın gelecekte nihai bir rapor hazırlanacağını vurguladı.

Siyonist devletin kurulma hayalinin boş bir hayal olduğunu kaydeden Laricani 1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarında yaşayan Filistinlilerin avare olması ve mülteci Filistinlilerin şu anda yaşadıkları ülkelerin uyruğuna geçmesi ve Beytulmukaddes’in ırkçı İsrail’in başkenti olması gibi hayallerin boş hayaller olduğunu ve hiçbir İslam veya Arap ülkesinin kendi milletinin gözleri önünde bu tür bir ihanette bulunmaya cesaret edemeyeceğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.