HaberlerİranOrtadoğu

ABD’nin ilk işi bölgemizden çekilmektir

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı, “değişim sloganı ile iş başına gelen Amerikan yönetiminin ilk işi bölgemizi terk etmektir”dedi.

Tuğgeneral Mustafa Muhammed Neccar, Amerikan yönetimindeki değişimi ve İran’a yaklaşımı hususunda değerlendirme yaparak, “Bizim için önemli olan İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı davranışlarıdır”dedi.

Neccar, “Amerikan yönetimi İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı davranışını değiştirmeli. Bu birinci şarttır ve Cumhurbaşkanı da bunu daha önce ilan etmiştir”şeklinde konuştu.

“Değişimi uygulamada bize göstermeleri lazım” diyen Tuğgeneral Neccar, Amerikalılar bölgemizi terk etmeleri ve kendi ülkelerine geri dönmeleri gerektiğini vurguladı.

Neccar, Amerika’nın, işgalcılık girişimleri dolaysıyla bölgemizde güvensizlik meydana getirdiğini ve bu yüzden hem bölge ve hem Amerikan halkı için büyük maliyetler meydana getirdiğinin altını çizdi.

Savunma Bakanı son olarak, ABD bu davranışından vazgeçmediği takdirde, İran İslam Cumhuriyeti’nin politikasında da değişiklik meydana gelmeyecktir”diye ifade kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.