HaberlerİranOrtadoğu

ABD’nin insanlığa karşı işlediği cinayetler unutulmayacak

ABD savaş gemisi USS Vincennes tarafından İran’a ait yolcu uçağının Fars Körfezi’nde düşürülüşün yıl dönümünde muhtelif etkinlikler düzenlenerek ABD’nin insanlığa karşı işlediği cinayetler bir kez daha hatırlatıldı.

İran mukaddes savunma değerleri koruma kurumu başkanı General Seyyid Muhammed Bakırzade, ABD başkanı Barack Obama’nın, ABD savaş gemesi USS Vincennes’in, İran yolcu uçağını düşürmesinin terörist bir hareket mi yoksa savaş suçu olup olmadığını cevablandırması gerektiğini söyledi.

İran yolcu uçağına füze saldırısı sonucu düşürülmesinin yıl dönümünde, ABD başkanı Barack Obama’nın İran’a yaptırım kararını imzaladığını hatırlatan İslami İran mukaddes savunma değerleri koruma kurumu başkanı General Seyyid Muhammed Bakırzade, Amerikanın 1988’de İran’a ait yolcu uçağını düşürmesinde, uçakta bulunan 290 savunmasız ve günahsız insanın şehid olduğunu belirterek, bu hareketin terörist bir hareket mi yoksa bir savaş cinayeti mi olduğunu açıklaması gerekir diye konuştu.

İran mukaddes savunma değerleri koruma kurumu başkanı Bakırzade açıklamasında, katliamlar, soykırımlar, Guantanamo, Ebu Gurayb, Afganistan’da yaşananlar ve en son olarak da, Gazze’ye yardım gemilerine yapılan saldırın dünya toplumları tarafından hiçbir şekilde kabul edilmediğini söyledi.

İran mukaddes savunma değerleri koruma kurumu başkanı Bakırzade ayrıca, ABD başkanı Barack Obama’nın bu çıkmazdan kurtulmak için öncelikle, Siyonist rejimi aşmayı öğrenmei gerektiğini belirterek, “bu konuda Amerikanın önde gelen aydınlarından da yardım alması gerekir” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.