HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

ABD’nin İran’a karşı tavırlarını düzeltmesi lazımdır

İran Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkan Vekili “Bizim için ABD’yle görüşme tabu değil. Fakat ABD’nin İran’a karşı tavırlarını düzeltmesi lazım” dedi.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkan Vekili ve Erdebil Milletvekili Mansur Hakikatpur, İran’la ABD görüşmesi ve ABD liderleri tarafından görüşme konusunda gündeme getirilen bir takım öneriler konusunda “Bence Amerika görüşme konusunda gündeme getirdiği şeylerde dürüst değil. Çünkü Amerikalılar her şeyden önce İran’ın bağımsız, güçlü ve izzet sahibi bir ülke olduğunu kabul etmiyorlar” dedi.

Hakikatpur ayrıca, ABD’nin hala İran’a yönelik yıkıcı ve düşmanca bir politika yürüttüğünü ifade ederek “Görüldüğü üzere böyle bir yaklaşımla arkasında hep yaramazlık ve hinlik olan ABD’nin İran’la görüşme talebinden olumlu sonuç çıkacağı beklenemez” diye vurguladı.

Erdebil Milletvekili Hakikatpur daha sonra, İran’ın ABD’yle ilişki konusunda belirttiği şartlara değinerek “Bizim için ABD’yle görüşme tabu değil. Fakat ABD’nin İran’a karşı tavırlarını düzeltmesi lazım. Herşeyden önce de İran’ı bağımsız ve güçlü bir ülke olarak kabul etmeli. Görüşmelerde de İran’la ABD için hukuk açısından eşit şartlar düşünülmeli” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.