HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

ABD’nin korkusu İslami uyanıştır

İran’ın eski Savunma Bakanı Safevi, bu gün Amerikan liberal demokrasisi karşısında en büyük tehlikenin, İslami kültür ve İslami uyanış olduğunu açıkladı.

İslam İnkılabı rehberinin danışmanı ve eski Savunma Bakanı General Rahim Safevi Tahran’da düzenlenen bir törende yaptığı açıklamada inkılap eden veya tehlike altında bulunan bir milletin cihad ruhunu korumadıkları takdirde inkılap yolundan sapmanın yanı sıra tehditlere karşı teslim olma ihtimalinin de söz konusu olacağını kaydetti.

Eski Sovyetler Birliğinin dağılma sürecine değinen Safevi, bu gün liberal demokrasi düşüncesini savunan Amerikalıların komünizmin ardından karşılarında gördükleri en büyük kültürel ve ideolojik tehlikenin İslami kültür ve İslami uyanış olduğunu düşündüklerini, çünkü İmam Humeyni (ks)’in düşüncesinin dünyanın 1.5 milyar müslümanını uyandırdığını ve harekete geçirdiğini vurguladı.

İran İslam İnkılabının siyasi İslam’a dayandığını, bu İslam’ın gerçekte Amerika ve korsan rejim İsrail’in ürktüğü Öz Muhammedi İslam olduğunu belirten Safevi, istikbar’ın bu inkılapla düşmanlığının uzun bir süreç olduğunu ve tehlikenin bertaraf olduğunu düşünmenin saflık olacağını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.