HaberlerKuzey Amerika

ABD’nin MIT üniversitesi kampüsünde bir polis saldırı sonucu öldürüldü

ABD’de Boston saldırısının ardından yeni bir saldırı yaşandı. Massachusetts Institute of Technology’nin kampüsünde bir polis saldırı sonucu öldürüldü.

ABD’nin en prestijli okullarından biri olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) kampüsünde yaşanan silahı çatışma sonucu bir polis memuru öldürüldü.

Geçtiğimiz günlerde Boston Maratonu’nun finiş çizgisinde gerçekleşen bir patlama sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 100’e yakın insanın yaralandığı kentte yaşanan bu olay sonrası polis ve FBI alarma geçerken, okul tarafından yapılan açıklamada, kampüste bulunan öğrencilerin dışarı çıkmamaları ve pencerelere yaklaşmamaları konusunda uyarıldı.

Olayla ilgili konuşan Emre A. isimli bir MIT öğrencisi, okulda şu aşamada genel bir panik hali olmadığını, durumun sakin olduğunu ancak öğrencilerin her ihtimale karşı laboratuarlarda kilitli bırakıldığını ifade etti:

“Şu an saldırganın MIT’den çıktığı ve Watertown denen semte doğru çalıntı bir arabayla kaçtığı söyleniyor. Sanırım polis kısa bir süre sonra kampüsün tamamen ”güvenli’ olduğunu belirtecek. Duyduğumuza göre vurulan polis memuru ölmüş. Biz normalde saat 10’a kadar laboratuarda oluruz, ama bugün son üç saattir kilitli kaldık. Bulunduğumuz yerin camı, penceresi de kapalı. Bizim laboratuarda panik hali yok, çünkü diğer arkadaşlarımın biri İranlı, diğer ikisi İsrailli. Şu an herkes deneyini yapıyor, arada bir haberlere bakıyor. Çok özel bir durum yok, olay akışını MIT Alert sitesinden ve cep telefonuna gelen mail’lerden takip ediyoruz.”

Bu açıklamanın ardından, saldırganın kampüsten uzaklaştığı bilgisi geldi. MIT’de tutulan öğrencilerin kısa bir süre sonra tahliye edilmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (29) içerik yüklenmiştir.