HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

ABD’nin modern kabadayılığının karşısında durmak gerekmektedir

İran Meclis Başkanı Laricani, ABD’nin modern kabadayılıkları karşısında cesaretle durulması gerektiğini belirterek “İran, vur kaç sahası değil” dedi.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani Simnan eyaletine yaptığı ziyaretinin devamı olarak dün Germsar Serbest Üniversitesini ziyaret ederken üniversitenin öğretim üyeleri ve öğrencileri arasında bir konuşma yaptı.

Laricani konuşmasının bir bölümünde, son günlerde korsan İsrail ve batılı bazı ülkelerin İran’a yönelik bazı tehditlerde bulunduklarına değinerek “Bu tür saldırı lafları garip ve şaşılacak bir durum değil. Bence bu baskıların büyük bölümü İran halkını gittiği yoldan saptırma veya nükleer konuda onların isteklerine boyun eğmeye zorlama yönünde yapılıyor” dedi.

Meclis Başkanı Laricani daha sonra, nükleer konunun İran için bir eğlendirici oyun olmadığını, üzerine yatırım yapılan ve emek harcanan bir seçim olduğunun altını çizerek, batılı yetkililere hitaben halkların nefretlerinden uzak kalabilmek için tavırlarını değiştirme tavsiyesinde bulundu ve “İran, vur kaç sahası değil. Hakkımızda böyle düşünen zararlı çıkacaktır. Düşmanlarımız da şunu bilsinler ki, bu çocukça oyunları onlara pahalıya mal olacaktır” diye ilave etti.

Laricani ayrıca, ABD ve batının bu tutumlarının bölgenin mevcut durumuyla ilintili olduğunun emin olduğunu ifade ederek “Her halükarda ABD’nin modern kabadayılığı karşısında durmak gerekir” vurgulamasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2022 (24) içerik yüklenmiştir.