HaberlerİranOrtadoğu

ABD’nin planlarını ancak Ahmedinecad bozabilir

Suriye Parlamentosunun tanınmış Temsilcilerinden biri, ABD’yle katil İsrail’in bölgeye ilişkin planlarına değinerek “ABD’yle İsrail’in ortak projeleri karşısına dikilebilecek tek kişi Ahmedinejad’dır dedi.

Suriye Parlamentosu Temsilcisi Muhammed Zehir Kanum, Dr Ahmedinejad’ın son Cumhurbaşkanlığı seçimlerini rakiplerine büyük bir fark atarak kazanması konusuna değinerek şöyle dedi:

“İran’da Ahmedinejad’ı eleştiren değerli kardeşlerime tek cümleyle şunu söylemek istiyorum: Bölge ve dünyanın bugünkü durumu, diğer taraftan da ABD ile Siyonist İsrail’in kafalarından geçirdikleri sultacı plan ve planlarını şöyle bir gözden geçirin. Bölgede bu ikilinin karşısına dikilip onlara galip gelebilecek biri varsa o da İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’dır!

Bugün dünyada bunu yapabilecek güç, cesaret ve azme sahip olan ikinci bir cumhurbaşkanı yoktur! Bunu da en iyi bilen,bizzat Amerika’yla İşgailci İsrail ikilisidir. Zaten bu yüzdendir ki “İran’daki seçimlerde Ahmedinejad kazanmasın da, kim kazanırsa kazansın, onu destekleriz!” dediler ve İran’daki Ahmedinejad karşıtlarının hepsine ellerinden gelen yardımları yaptılar. Ama İran halkı, Ahmedinejad’ın etrafında kenetlenerek onların bütün planlarını suya düşürdü ve Ahmedinejad’ın düşmanları ağır bir hezimete uğrayarak kaybettiler! “

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (32) içerik yüklenmiştir.