HaberlerİranOrtadoğu

ABD’nin sultacı politikaları değişmeyecektir

Cuma namazı hutbelerinde dünya mali krizine değinen Ayetullah Cenneti, Fars Körfezi kıyılarındaki Arap ülkeleri bu krizden çok kötü etkilendiklerini, kriz diğer ülkelere de sıçradığını ve İran bu krizden en az zarar gören ülke olduğunu söyledi.

Dünkü cuma namazı hutbelerinde dünya ekonomi krizi ve ABD seçimleri hakkında değerlendirmeler yapan Koruyucular Konseyi Sekreteri Ayetullah Ahmed Cenneti, Fars Körfezi kıyılarındaki Arap ülkeleri bu krizden kötü etkilendiklerini, kriz diğer ülkelere de sıçradığını ve İran bu krizden en az zarar gören ülke olduğunu kaydetti.

Hutbelerin devamında ABD’nin ekonomi krizine değinen Ayetullah Ahmed Cenneti, Amerikan halkının günlük ihtiyaçlarını karşılamak için zorluk çektiklerini, bu ülke yokuş aşağıya doğru gittiğini ve buna karşılık İran günden güne yükseldiğini söyledi.

Cuma Namazı Hatibi, Amerika’nın cumhurbaşkanlığı seçimleri ve sonucuna işaretle, “Genellikle seçim propagalarında söylenen sözler unutulur gider. Bu ülkenin iktidarını eline geçenler arasında hiçbir fark yoktur” diyerek, Amerika’nın sulta politikaları İslam’a karşı temelinde kurulduğunu ve değişmeyeceğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 22 Eylül 2020 (31) içerik yüklenmiştir.