HaberlerKuzey AmerikaOrtadoğuSuriye

ABD’nin Suriye’de katliamları desteklediği bir kez daha ifşa edildi

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığından yetkili bir kaynak, ABD yönetiminin Suriye’nin içişlerine müdahale eden, katliamı destekleyen ve terör gruplarını finanse eden yüzünü bir kez daha gösterdiğini açıkladı.

Yetkili kaynak, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland’ın Suriye hükümetinin kaçak silahlarını teslim edecek herkese genel af getiren kararına karşılık 14-11-2011 tarihinde silahlılara kendilerini Suriye yönetimine teslim etmeme tavsiyende bulunan demecinin bunun en iyi kanıtı olduğunu söyledi.

Suriye hükümetinin bu sorumsuzca demeci kınadığını belirten Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı yetkili kaynağı, söz konusu demeçlerin fitne yaratma ve silahlı terör örgütlerinin Suriyeli vatandaşlara yönelik katliam ve terörünü desteklemekten başka bir şekilde yorumlanamayacağını vurguladı.

Yetkili kaynak, Suriye hükümetinin uluslararası toplumdan, terörle mücadele ve terörün finanse edilmesiyle ilgili uluslararası kanun hükümleri ve Güvenlik Konseyi kararlarıyla çelişen bu politikaların karşısında durma çağrısında bulunduğunu bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nuland, Cuma günü Suriye’deki silahlılara, İçişleri Bakanlığının yayınladığı af kararına uymayıp silahlarını Suriye yönetimine teslim etmeme tavsiyesinde bulunmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.