FilistinHaberlerOrtadoğu

ABD’nin taleplerini kabul etmek cinayettir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Amerika’nın Ortadoğu Özel Temsilcisi George Mitchell’in bölgeye yapacağı ziyaretin işgal altındaki topraklarda yürütülen Yahudileştirme çabalarını onaylamayı ve Siyonistlerin mukaddes mekânlara karşı sürdürdüğü saldırıları örtmeyi amaçladığını söyledi.

Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri bugün (06 Mart Cumartesi) yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Düşmanla müzakerelerde bulunma konusunda Amerika’nın yaptığı çağrıya olumlu cevap vermek ulusal bir cinayettir. Bu çağrıya icabet etmek, Filistin halkına karşı cinayetlerine devam eden işgal rejimine hizmet etmekten başka bir şeye yaramayacaktır”.

Hamas sözcüsü yaptığı açıklamanın devamında şöyle dedi: “Süreç Amerika’nın sürekli Siyonistlerden yana tavır aldığını gösteriyor. Siyonistlerin bölgeyle ilgili projeleri için Amerika sürekli Arap yöneticileriyle Ramallah yönetimine baskı uyguluyor. Bu durum, Arap yöneticilerinden Filistin halkının hak ve hukukunu gözetmelerini ve Amerika’ya umut bağlamamalarını zorunlu kılıyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.