Dünyaİran

ABD’nin yaptırımları temdit etmesine tepki geldi

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, ABD Başkanı Barak Obama’nın İran’la ilgili yaptırımları temdit etmesiyle ilgili açıklaması konusunda yaptığı açıklamada, “Bu yaptırımlar tek taraflı yaptırımlardır ve bu yaptırımlar 32 yıldır devam etmekte ve yeni bir şey değildir” şeklinde tepki gösterdi.

IRIB’nin haberine göre, yaptırımları, Amerikan yönetiminin İran aleyhinde düşmanlığa dayalı siyasetlerinin sürdüğünün en açık göstergesi olduğunu belirten Salihi, Amerikalıların aslında İran konusunda tam bir tezat içinde olduklarını zira bir taraftan yaptırım diğer taraftan da, sözde iyi ilişkiler içinde olmak istedikleri şeklinde bir saplantıda olduklarını dikkat çekti.

Amerika’nın mantık dışı siyasetlerinin artık dünya kamuoyu tarafından da bilindiğini belirten Salihi, “dünya halkları ve devletleri artık uyanmıştır ve Amerika da artık eskisi gibi her istediğini yapamamaktadır” dedi.

Salihi, İran’ın yaptırımlar konusunda bir sorununun olmadığını zira İran’ın yaptırımlardan dolayı ülkenin bilim ve teknolojisinin ilerlemesine daha bir yoğunlaştığını ve bu gerçeğin de zaten İran’ın bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarındaki başarılarında daha iyi görüldüğünü söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Şubat 2024 (33) içerik yüklenmiştir.