HaberlerİranOrtadoğu

ABD’nin yıldızı batmak üzere

ABD’nin yıldızının sönmek üzere olduğunu vurgulayan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, dünyanın yeni bir düzene ihtiyacı olduğunu belirtti.

Ahmedinejad, Fars ilinin yetkililerine yaptığı açıklamada “Yüce Rabbim ve Ehli Beyt tarih boyunca İran milletini ilahi görev için eğitti ve halkımız da doğru yolda hareket ediyor” dedi.

Cumhurbaşkanı İslami Devrimin Marksist düzenin dağılması üzerinde belirleyici bir etkisi olmasına rağmen bazısının unutulduğunu belirtti.

Liberal emperyalizm düzeninin sona erdiğine işaret eden Ahmedinejad “çok açık askeri güce dayalı her düşünce dağılıyor” dedi.

Liberal düşüncenin en büyük örneğinin ABD olduğunu vurgulayan Ahmedinejad, bu ülkenin tüm dayanağının askeri güç,yaptırım ve tehdit olduğunu belirtti.

Ahmedinejad “ABD’nin bu tutumu, dağılmak üzere olduğunu gösteriyor. Liberal düzenin dağılmasıyla dünya yeni bir düzene ihtiyacı olacak.bu durumda da İslami devrim ilkeleri ve düşünceleri dışında hiçbir okul insanlığın bugünkü ihtiyaçlarını yanıtlamaz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.