HaberlerİranOrtadoğu

Abdülhamid Rigi idam edildi

İran Sistan-Beluçistan Adliye Genel Başkanı “Zahidan İslam İnkılabı Mahkemesinin hakkında idam kararı aldığı Abdülmalik Rigi terör örgütü elebaşının kardeşi Abdülhamid Rigi’nin infazı bugün sabah Zahidan’da gerçekleştirildi” dedi.

Sistan-Beluçistan Adliye Genel Başkanı Hüccet-ül İslam vel Müslimin İbrahim Hamidi, halen tutuklu bulunan Cundullah terör örgütü elebaşı Abdülmalik Rigi’nin kardeşi ve Zahidan İslam İnkılabı Mahkemesinin onun hakkında idam kararı verdiği Abdülhamid Rigi’nin bugün sabah idam edildiğini bildirirken “Terör örgütü üyesi ve örgüt elebaşının kardeşi Abdülhamid Rigi, Yüce İslam dinine savaş açmak ve yer yüzünde fesat çıkarma suçundan idama mahkum edildi. Bu karar yargı yetkililerince de onaylandıktan sonra kararın infazı bugün sabah Zahidan cezaevinde gerçekleştirildi” şeklinde konuştu.

Rigi kardeşler ABD-MOSSAD ikilisi tarafından Pakistan’daki bir ABD üssünde eğitildikten sonra Pakistan tarafından görevlendirilmiş süsü verilerek, İran’da ve Pakistan’da Müslümanlar arasında ihtilaf yaratmaya ve şii-sünni savaşı çıkarmaya çalışıyordu.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.