HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Abdullah Haci Sadıgi: Küresel emperyalizm, İran İslam Devrimi’ne karşı mücadelede ümidini kaybetti

İran İslam İnkılabı Rehberi’nin Devrim Muhafızları’ndaki temsilcisi Hüccetülislam Abdullah Haci Sadıgi, “Küresel emperyalizm, İran İslam Devrimi’yle yüzleşmekten hayal kırıklığına uğradı ve bu yüzden kör eylemlere ve korkakça suikastlara başvurdu.” dedi.

Cuma günü, nükleer ve savunma bilim insanı “Muhsin Fahrizade’nin şehadetinin ikinci yıldönümü töreninde konuşan Abdullah Hacı Sadıgi, şöyle dedi: ”Bu yüksek rütbeli şehit, bilim ve bilginin gücüne ek olarak imanın gücünü de kazanmıştı. Bu yüzden o, İranlı gençler için bir rol modeldir.” 
İslam inkılabı rehberinin devrim muhafızlarındaki temsilcisi,  şehit Fahrizade’nin nükleer bilim ve ilmin yanı sıra fedakarlık ve direniş kültürünü öğrencilerine aktardığını, düşmanın kendisine dayanamayacak hale gelene kadar kendisini tedirgin ettiğini belirtti.
İslam İnkılabı’nın 43 yıllık inişli çıkışlı bir süreçten geçtiğini belirten İslam Devrim Muhafızları Birliği’ndeki  temsilcisi, şunları vurguladı: Bilimin ve imanın gücüyle küresel emperyalizm kısa sürede yıkılacaktır.
Fars haber ajansının haberine göre, Fahrizade’nin  şehadetinin ikinci yıl dönümü töreni, dün öğleden sonra bir grup askeri ve ülke yetkilisinin katılımıyla İmamzade Salih bin Musa’nın (AS) türbesinin yakınında gerçekleştirildi.
İran’ın seçkin nükleer ve savunma bilimcisi Muhsin Fahrizade, 27 Kasım 2020’de Tahran eyaletine bağlı Damevend’in  Absard bölgesinde düzenlenen terör saldırısında şehit oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.