İslami Davet

Abdullah Salih: Ensarullah Hareketi İle Herhangi Bir Anlaşmazlığımız Bulunmuyor

5 Eylül 2017 15:16

Yemen Halk Kongresi Partisi başkanı Ensarullah Hareketi ile partileri arasında herhangi bir anlaşmazlığın bulunmadığını vurguladı.

Tesnim Haber Ajansı – Yemen eski cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Bugün Ensarullah ile herhangi bir anlaşmazlığımız bulunmuyor ve iç cephe müdahalelere karşı sağlam ve güçlüdür.

Abdullah Salih Yemen el-Yevm televizyonuna verdiği röportajda, Ensarullah ile koalisyonun sürdüğünü belirterek şunları söyledi: Bazı anlaşmazlıklar mevcuttur ancak bu anlaşmazlıkları anayasaya çerçevesinde devlet yönetimi konusunda anlaşma sağlayarak çözüyoruz.

Yemen eski Cumhurbaşkanı daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Bizim Ensarullah aleyhine bir darbeye ihtiyacımız yok, onların da bize karşı bir darbeye ihtiyaçları yok, önemli olan aynı yolda kalabilmemizdir.

Ali Abdullah Salih açıklamalarının devamında devlet için ve onun zarar görmesinin engellenmesi için bazı ayrıcalıkların tanınması gerektiğini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: Halk Kongre Partisinin yabancı gruplarla hiçbir anlaşmazlığı bulunmamaktadır.

Yemen eski Cumhurbaşkanı yine birkaç gün önce yaptığı açıklamada; Halk Kongresi Partisinin her zaman iç cephede birlik olunmasını vurguladığını belirtti.

Ali Abdullah Salih daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Biz herkesi kapsayacak milli barış davetimizi yineliyoruz.

Yemen Ensarullah Hareketi lideri Abdulmelik el-Husi de Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda; vahdetin korunmasının önemine vurgu yaparak müdahaleci Suudi koalisyonun fitneci uygulamalarına karşı uyarda bulunmuştu.

Abdullah Salih: Ensarullah Hareketi İle Herhangi Bir Anlaşmazlığımız Bulunmuyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık