HaberlerIrakİranOrtadoğuSuriye

Abdullahiyan: Bölge General Süleymani’ye borçludur

İran İslam Cumhuriyeti eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, bölge ve dünya’nın terörizmle mücadelede Generak Süleymani’ye borçlu olduğunu belirterek, İran’ın milli güvenliğini temin etmekte kimseden çekinmediğini söyledi.

Abdullahiyan bölgedeki direniş çephesiyle ilgili, ‘’Şüphesiz Suriye ve bölgedeki olayların ötesinde ABD, Siyonist rejim ve terörist-tekfirci gurupların üçgene bölgedeki huzur ve istikrarı bozmak için çalışmaktadır. Suriye’deki tüm hasara rağmen o ülkenin siyasi düzeni korunabilmiştir ve bu üçgen Suriye’deki siyasi düzeni değiştirememiştir’’ dedi.

Suriye krizinin başlangıcında 81 ülkenin Suriye siyasi düzenini değiştirmeye çalıştığını ifade eden Abdullahiyan, bunların tüm çabalarına rağmen hezimete uğradıklarını söyledi.

Abdullahiyan, ‘’Terörizmi kendi amaçları için araç olarak Suriye, Yemen, Irak, Lübnan’da kullanan ülkelerin bugün hedef alındığını görmekteyiz ve tüm baskılara rağmen bugün direniş cephesi daha üsttedir’’ diye konuştu.

Abdullahiyan, ‘’Direniş ekseni bugün yüksek sesle Siyonistlerle mücadelede adım attığını söyleyebilir, ABD ve bazı bölge ülkeleri ise hiçbir zafer kazanmamışlardı fakat onların politikaları sayesinde bölgede hasar meydana gelmiştir’’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.