HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Abdullahiyan: Lübnan’da cumhurbaşkanlığı seçimi bölgenin sebat ve güvenliğinde etkili

İran İslami Şura Meclisi başkanı uluslararası işler yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Lübnan’da yeni cumhurbaşkanının seçilmesinin, siyonist İsrail rejimi karşısındaki direniş ve bölgenin güvenlik ve istikrarında önemli bir rol ifa edeceğini söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Emir Abdullahiyan, dün Tahran’da Lübnan’ın İran büyükelçisi Fadi Hac Ali ile görüşmesinde yaptığı açıklamada, Lübnan’da yeni cumhurbaşkanının seçilmesini tebrik ederek İran İslam Cumhuriyetinin her zaman dost Lübnan’daki gelişmeleri yakından takip ettiğini söyledi.

Emir Abdullahiyan, Beyaz Saray ve Tel Aviv siyasetçilerinin bölgede ortak stratejilerinin olduğunu ve bölge ülkelerinin zayıflatılması peşinde olduklarını belirterek, Amerikalıların Suriye’de siyasi bir anlaşmaya vardıklarını ve onun da Beşar Esad’ın iktidardan uzaklaştırılması olduğunu ama onların bu düşüncelerinin gerçekçi olmadığının görüldüğünü söyledi.

Lübnan büyükelçisi de İran İslam Cumhuriyetinin bölgedeki önemli ve etkin rolüne temasla, İran İslam Cumhuriyetinin büyük ve önemli bir ülke olarak her zaman mazlum milletlerin hamisi, dostu ve kardeşi olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.