ArabistanGenelHaberlerOrtadoğuYemen

Abdülmelik El-Husi: Amerika ve müttefikleriyle olan mücadele Yemen için kader belirleyici ve akidevi bir mücadele olacaktır

Yemen Ensarullah genel sekreteri Abdülmelik El-Husi, Amerika ve müttefikleriyle mücadelenin Yemen için kader belirleyici ve akidevi bir mücadele olduğunu ifade etti.

El-Alem’in bildirdiğine göre Ensarullah hareketi genel sekreteri Husi, bazı uluslararası güçlerin bölgeye sulta kurmaya çalıştığına işaret ederek, söz konusu güçlere karşı direnmek için tüm araçların kullanılması gerektiğini ifade etti.

Bundan önce ise Yemen ordusu sözcüsü Şeref Lokman, Suudi mütecavizlerin Yemen halkına yönelik işlediği cinayetlerin asıl sorumlusunun Amerika olduğunu kaydederek, Yemen halkı ve ordusunun kendi toprakları ve namuslarını korumak için tüm güçleri ve araçlarını kullanacağı ve hiç kimseye işgalcilik izni vermeyeceğini söylemişti.

Suudi Arabistan ve müttefiklerinin Yemen’e yönelik açtığı savaş şimdiye kadar on binlerce Yemen’linin ölümü ve yaralanmasına yol açarken, milyonlarcasının da mülteci durumuna düşmesine neden olmuş bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.