ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Abdulmelik el-Husi: Riyad ve Abu Dabi’yi hedef alabiliriz

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik el-Husi, Suudi Arabistan ve BAE’ye hitap ederek, “Eğer siz tesisatlarımızı hedef alırsanız biz de misilleme yapacağız. Siz Sana’yı bombalarsanız biz de Riyad ve Abu Dabi’yi hedef alırız” ifadesini kullandı.
Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik el-Husi, Suudi Arabistan’ın başını çektiği ittifakın Yemen’e düzenlediği saldırılara ilişkin bir konuşma yaptı.

Abdulmelik el-Husi, Suudi Arabistan’ın hiçbir insani ve şer’i değere saygı duymadığını belirterek, “Düşman 1000 gündür Müslüman bir milleti yoketmeye ve bağımsız bir ülkeyi işgal etmeye çalışıyor” ifadesini kullandı.

El-Husi konuşmasına şöyle devam etti: Düşman pazarları, camileri ve yerleşim birimlerini hedef alarak Yemen’in geleceği ve geçmişini yoketmek istiyor. Suudiler Yemen halkına karşı ABD ve İngiltere yapımı silahları kullanmakta. Onlar bu insandır taştır demeden her şeyi hedef almaktadır.

Ensarullah Hareketi Lideri, “Suudi Arabistan’ın Kudüs ve İslam dünyasının en önemli meselesi olan Filistin’e karşı nasıl komplolar kurduğuna hepimiz tanık olduk. Günümüzde Suudi rejimi İslam ümmeti dışında kalıyor ve Müslümanlar karşıtı bir politika yürütmektedir. Yemen halkı yaşadığı bütün sıkıntılara rağmen düşman karşısında direniş gösteriyor” açıklamasında bulundu.

Abdulmelik el-Husi, “1000 gün savaştan geçiyor ve artık balistik füzelerimiz bu saldırıyı başlatan güçlerin sarayına fırlatılıyor” ifadesinde bulundu.

Ensarullah Hareketi Lideri, Yemen’e askeri saldırılar düzenleyen güçlere hitap ederek, sözlerini şöyle tamamladı: Eğer siz tesisatlarımızı hedef alırsanız biz de misilleme yapacağız. Siz Sana’yı bombalarsanız biz de Riyad ve Abu Dabi’yi hedef alırız.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.