FilistinYemen

Abdulmelik el’Husi: Yemen halkının gözünde İsrail, İslam Ümmeti ve bölgenin istikrarı için ciddi bir tehdittir

Yemen Milli Kurtuluş Hükümeti başkanı, Yemen halkının İsrail düşmanını, tüm İslam Ümmeti ve bölgenin ve dünyanın güvenliği ve istikrarı için bir tehdit olarak gördüğünü söyledi.

Abdulmelik el-Husi dün yaptığı açıklamada, Uluslararası Kudüs Günü’nün İslam Ümmeti’nin ayağa kalkması ve bundan sorumlu hissetmesi için önemli bir fırsat olduğunu, çünkü İsrail’in meşruiyeti olmayan ve ortadan kaldırılması gereken bir işgalci rejim olduğunu söyledi.

El Husi, ayrıca Yemen halkının Filistin halkına yardım etme ve işgal altındaki Kudüs’ün kurtuluşu konusunda kararlı bir duruş sergilediğini belirterek, bazı Arap ülkelerinin Siyonist rejimle uzlaşmasına işaret ederek, onların bu eylemlerinin gerçekte onların ikiyüzlülüğünü ve gerçek niyetlerini ortaya çıkardığını söyledi.

Yemen Milli Kurtuluş Hükümeti başkanı, Suudi hükümetinin Hamas üyelerini alıkoymaya devam etme konusundaki ısrarını İslam Ümmetine ihanet ve düşmana destek olarak nitelendirdi ve bir kez daha Suudi hükümetinden, iki pilot ve bazı Suudi subayların serbest bırakılması karşılığında Filistinlileri serbest bırakması çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (31) içerik yüklenmiştir.