ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Abdusselam: Yemen’de İranlı Bir Kişi Dahi Savaşmıyor

Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdusselam, el-Meyadeen’e verdiği röportajda şu açıklamalarda bulundu: Müdahaleci Suudi koalisyonu el-Hudeyde’ye yönelik ilerleme girişiminde 3. kez başarısız olması nedeniyle psikolojik savaşa yöneldi.

Muhammed Abdusselam, daha sonra müdahaleci Suudi koalisyonun el-Derihmi’de kuşatıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: Müdahaleciler el-Hudeyde havaalanına giremedi. El-Hudeyde’de müdahalecilere yönelik savaş tüketme savaşı olacaktır ve müdahaleci Suudi koalisyon buna dayanamayacaktır. Müdahaleci Suudi koalisyon el-Hudeyde’deki savaşı kendi lehine çevirmeyi başaramadı. Birleşmiş Milletler temsilcisi krizin çözümü için aracı olmalı ve çözüm önerisi sunmalıdır ve sadece sağa sola mektup yazmakla yetinmemelidir.

Abdusselam daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Birleşmiş Milletler temsilcisi el-Hudeyde’den başlayan bir siyasi çözüm yolu önerecektir.

Ensarullah Hareketi sözcüsü açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı: Yemen’de İranlı bir asker dahi savaşmıyor ve öyle ki Arabistan, BAE ve Sudan ordusu şuan Yemen’de savaşmaktadır.

Muhammed Abdusselam daha sonra, bu ülkeye yönelik savaştaki hedefin Yemen’in yabancı güçler tarafından işgal edilmesini sağlamak olduğunu belirterek şunları söyledi: El-Hudeyde’ye ve diğer bölgelere yönelik devam eden müdahalenin siyasi çözümü yolunu tıkadığına inanıyorum.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.