AfrikaHaberlerOrtadoğu

ABD’ye teşekkür eden Siyonist Şeyh Kardavi’ye Mısırlı Alim Şeyh Hasan Selame’den tepki geldi

Mısırlı alim Şeyh Hasan Selame, Suriyeli muhaliflere yardımlarından ötürü ABD’ye teşekkür eden Şeyh Yusuf el-Kardavi’ye tepki gösterdi.

Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Kardavi, Amerika’nın Suriye’deki muhaliflere verdiği desteğe teşekkür ederken daha fazlasını beklediğini ilan etti.

Şeyh el-Kardavi, geçen hafta Cuma günü Katar’ın başkenti Doha’da verdiği hutbede, Amerika’nın şimdiye kadar Suriye’de yaptıklarına teşekkür ederken, Libya’da olduğu gibi Suriye’ de de dik duruş sergilemesini istedi.

Şeyh el-Kardavi, “Amerika, Suriyelilere 60 milyon dolar değerinde, öldürücü olmayan bazı silah yardımında bulundu. Fakat bu gerçekten çok az. Amerika’nın Suriye için yaptıklarına teşekkür ediyor ve fazlasını bekliyoruz. Amerika, İsrail için endişeleniyor. Suriye’de insanlar zafer kazandıktan sonra İsrail’e giderler korkusu var. Amerika, Libyalıların yanında durdu ve onları savundu. Fakat aynısını Suriye için yapmadı. Amerika’nın Suriye ordusunun füze ve uçaklarıyla öldürülen Suriye halkını da savunması gerekiyor” dedi.

Şeyh el-Kardavi’ye Mısırlı alimlerden Şeyh Hasan Selame’den tepki geldi. Şeyh Selame, Mısır el-Yovm gazetesinin haberine göre el-Kardavi’nin hutbesini değerlendirdiği açıklamasında “İslam’a karşı savaşını Haçlı savaşı olarak ilan eden Amerika Eski Başkanı Bush’u ne çabuk unuttun ey Şeyh el-Kardavi! Müslümanlara karşı savaşına Afganistan’la başladı, Irak ve Somali’yle devam etti. Amerika’nın Güney Sudan’daki komplosu ise aşikar. Senin Ezher’den arkadaşın Şeyh el-Darir Ömer Abdurrahman, hala Amerika’da tutuklu. Bütün bunlara rağmen, Amerika’nın İslam için çalıştığına inanabiliyor musun?” diye sordu.

Şeyh el-Kardavi’ye, Amerika’nın Müslüman ülkeleri vurmak için Katar’da en büyük askeri üssü bulundurduğunu hatırlatan Şeyh Selame, Amerika ve liderlerini öveceğine, Katar’ın halkını işbirlikçi liderlerinden korumaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.