FilistinHaberlerOrtadoğu

Açlık grevi başlatan Filistinli esirlere destek için Arabe’de gösteri yapıldı

Batı Yaka’nın Cenin şehrinin güneyinde bulunan Arabe beldesinde dün Cuma namazından sonra Siyonist zindanlarda açlık grevi direnişini sürdüren Filistinli esirlere destek için gösteri düzenlendi.

Dün (21 Aralık) Cuma namazından sonra yapılan etkinliğe yüzlerce Filistinli vatandaş katılırken, toplumun önde gelen liderleri, esir yakınları ve özgürlüğe kavuşan esirlerden Hıdır Adnan da birer konuşma yaptı.

Siyonist cezaevi idaresiyle istihbarat birimlerine karşı boş mideleriyle direnen kahraman esirlerin direnişini selamlayan konuşmacılar, Batı Yaka’daki Filistinli yöneticileri de esirleri görmezlikten gelen tavrı nedeniyle eleştirdiler.

Şeyh Hıdır Adnan “Bir annenin zindandaki çocuğu için dökeceği gözyaşı damlasını makul görebiliriz ancak bu konuda karar alabilecek ve tavır gösterebilecek bir yetkilinin yapacağı tek şeyin bu olduğunu ifade ederek dökeceği gözyaşını makul göremeyiz” dedi.

Milletvekili İbrahim Dahbur ise, Siyonist zindanlarda açlık grevi direnişini sürdüren esirleri selamladıklarını belirterek, işgale karşı ilk mevzide yer alan ve Filistin davasının kanayan yarası durumunda olan bu insanlara her türlü desteğin verilmesi gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (32) içerik yüklenmiştir.