FilistinHaberlerOrtadoğu

Açlık grevi nedeniyle durumu ağırlaşan esir hastaneye kaldırıldı

Filistinli Esir Kulübü Hukuk Birimi üyesi avukat Cevad Bules, idari hapis cezasını protesto için 28 gündür açlık grevinde olan 55 yaşındaki Nablus doğumlu esir Ömer Ebu Şellal’ın sağlık durumunun kötüye gittiğini ve hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Esir Ömer Ebu Şellal’ı bugün (4 Nisan Çarşamba) Er-Ramle Cezaevi Hastanesi’nde ziyaret eden avukat Cevad Bules, açlık grevindeki esirin Mecdu Cezaevi’nden şu anda bulunduğu cezaevi hastanesine taşındığını ve yine açlık grevi nedeniyle sağlık durumları kötüleştiği için hastaneye kaldırılan esirler Bilal Ziyab ve Sair Halahile ile aynı odada kaldığını belirtti.

Esirler Bilal Ziyab ve Sair Halahile’nin 36 gün önce başladıkları açlık grevini sürdürdüklerine işaret eden avukat Bules, her iki esir ile de Er-Ramle Cezaevi Hastanesi’nde görüştüğünü ve sağlık durumlarının ağır olduğunu bildirdi.

Esir Sair Halahile’nin mide ağrısı, şiddetli baş ağrısı ve görme kaybı yaşadığını söyleyen avukat, esirlere açlık grevine son vermeleri için baskı yapıldığına dikkat çekti.

Her üç esirin de avukat aracılığıyla gönderdikleri mesajda, açlık grevindeki esirlere verilen destekten memnun oldukları ve özgürlüklerine kavuşuncaya kadar mücadeleye ve açlık grevine devam edeceklerini söyledikleri öğrenildi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.