FilistinHaberlerOrtadoğu

Açlık grevindeki Ürdünlü esirler akıl hastaları bölümüne yerleştirildi

Filistinli Esir Kulübü, işgal güçlerinin Er-Ramle Cezaevi revirine geri döndürülen açlık grevindeki Ürdünlü esirleri akıl hastalarının ve psikolojik sorunları bulunan mahkumların bulunduğu bölüme koyduğunu söyledi.

Esir Kulübü, kendilerini ziyarete giden avukatın yanına esirlerin sağlık durumları kötü olmasına rağmen elleri ve ayakları zincirli bir şekilde getirildiğini ifade ederek, hiçbir avukatın bugünden sonra esirleri bölge komutanının izni olmadan ziyaret edemeyeceğinin cezaevi idaresi tarafından Esir Kulübü avukatına iletildiğini belirtti.

İşgal güçlerinin bu kararının esirlere baskı yapmayı ve esirleri tamamen dış dünyadan koparmayı amaçladığını bildiren Esir Kulübü, bölge komutanından izin alınmasının 10 gün sürebileceğini ifade etti.

Açlık grevindeki Ürdünlü esirler Muhammed Er-Rimavi, Alâ Hammad, Münir Mer’i ve Hamza Ed-Debbas’ın sağlık koşullarından yoksun son derece elverişsiz bir koğuşta tutulduklarını belirten Esir Kulübü, esirler su istediklerinde kendilerine tam bir saat sonra su verildiğini ve kameralarla 24 saat gözetim altında tutulduklarını söyledi.

Ürdünlü esirler, Esir Kulübü aracılığıyla gönderdikleri mesajda, cezaevi idaresinin baskılarını artırdığını fakat bu baskılara kararlılıkla karşı koyacaklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.