HaberlerİranOrtadoğu

Adalete dayalı düzenin kurulmasını İran sağlayacaktır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, dünya’da adalete dayalı bir düzen kurmaya tek İran milletinin muktedir olduğunu söyledi.

Ahmedinejad, Katar’da mukim İranlılara hitaben yaptığı konuşmada, “mevcut sistemin halkların katliam edilmesi ve talan edilmesiyle kapitalistlerin kaynaklarını talan etmek istemektedir. Bu bakımdan İranlıların bugünkü görevi, kültür, adalet, maneviyat, sadakat, yiğitlik, aşk ve samimiyet bayrağını dalgalandırmaktır” ifadesini kullandı.

Bugün İran halkının sorumluluk ve görevinin çok kritik ve ağır olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, uygarlık, kültür, ilim tarihi ve insani değerlerin korunması mevzuunda İran’ın çok belirgin bir role sahip olduğunu, hiçbir halkın İran halkı kadar ilim üretimi ve kültür oluşumunda rol ifa etmediğini söyledi.

Ahmedinejad, ayrıca Tahran-Doha ilişkilerine değinerek, iki ülke ilişkilerinin kardeşlik ve dostluk esaslarına dayalı olduğunu, sürekli gelişme kaydettiğini ve en önemli bölgesel ve uluslar arası meselelerde ortak görüşe sahip olduklarını belirtti.

Pazar günü üst düzey bir heyet başkanlığında Katar’ı ziyaret eden İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad bugün sabah saatlerinde Tahran’a döndü.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.