DünyaHaberlerİranOrtadoğu

Adaletsizlik dünyanın en büyük sorunu

İran’ın başkenti Tahran’da bu hafta Cuma namazını kıldıran Ayetullah Ahmed Cenneti, dünyada mevcut adaletsizliği insanlığın en büyük sorunu olarak niteledi.

İran Yargı Kurumu’nun başına Ayetullah Sadık Amoli Laricani’nin İslam İnkılabı Rehberi tarafından atanmasını tebrik eden Cenneti, Ayetullah Laricani’den bütün gücüyle adaletin sağlanması için çaba göstermesini istedi.

Anayasa Koruyucular Konseyi başkanı Ahmed Cenneti, hutbede ayrıca, İslam İnkılabı rehberinin adaletin icrasıyla ilgili vurgusuna atfen, halkın hak ve hukukuyla ilgili çalışmanın en önemli vazife olduğunu söyledi.

Ayetullah Cenneti, İran’da yaşanan son karışıklıklarda İslam inkılabı aleyhinde kanunsuz girişimlerde bulunanlarla ilgili yargı sisteminin de en kısa zamanda işlemlerini bitirmesini istedi.

10’ncu hükümetin bakanlarını meclise sunmasına da temas eden Ayetullah Cenneti, bakanlıklar için aday gösterilenleri değerlendirecek olan meclis üyelerini de, oylamada, ülkenin ve halkın maslahatını göz önüne almaları hatırlatmasında bulundu.

Mübarek Ramazan ayına girilmesi münasebetiyle de, İslam dünyası ve müslümanları tebrik eden Ayetullah Cenneti, bu mübarek ayın feyz ve bereketinden en iyi şekilde istifa edilmesi gerektiğinin altını çizerek, bu ayı maneviyat için fırsat olarak niteledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.