FilistinHaberlerOrtadoğu

Af Örgütü’nün raporu önemli bir adımdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden milletvekili Dr. Salah el-Berdevil, Uluslararası Af Örgütü’nün yayınladığı raporu memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, raporda 1,5 milyon insanın üzerindeki kuşatmanın kaldırılmasının istendiğine dikkat çekti.

Dr. Berdevil bugün (18 Ocak Pazartesi) yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi: “Örgütün hazırladığı rapor, işgal devletinin Filistin halkına karşı işlediği cinayetleri ifade etmesi açısından önemli bir adımdır. Rapor masum Filistin halkına karşı her türlü vahşeti sergileyen işgal devletinden halkların artık bıktığını gösteriyor.”

“Ortaya koyduğu ölümsüz tablolarla, onur ve özgürlüğüyle yaşamaya müstahak olduğunu gösteren Filistin halkının direnişi olmasaydı, Af Örgütü bu raporu yayınlamaz ve gerçekleri bu şekilde ifade etmezdi” diyen Berdevil, Siyonist işgal devletinin Filistin halkına karşı işlediği bütün cinayetlerin savaş suçu kapsamında ele alınabilecek suçlar olduğunu belirterek, “Kuşatma da bu tecavüz ve saldırıların bir çeşididir. Siyonist lider ve komutanların işledikleri savaş ve insanlık suçları nedeniyle mahkemelerde yargılanmalarını sağlama zamanı gelecektir” şeklinde konuştu.

Af Örgütü yayınladığı raporda 1,5 milyon Gazzelinin üzerindeki kuşatmanın kaldırılması gerektiğini belirterek, bu kuşatmanın toplu cezalandırmadan başka bir şey olmadığını ifade etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.