Afganistanİran

Afganistan halkı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei’ye teşekkür etti

Afganistan halkı İslam İnkılabı Lideri Hazreti İmam Ali Hamanei’nin Kabil’de kız öğrencilerin okuluna düzenlenen hain terör saldırısında şehit düşen mazlum ve savunmasız kurbanların aileleri ile acılarını paylaşmasına teşekkür ettiler.

Kabil’in batısında yer alan Seyyid-i Şüheda medresesi öğretmenleri, çalışanları ve halk kesimleri, Hazreti imam Ali Hamanei’nin kız öğrencilerin teröristlerin cinayeti ile kana bulanmasını kınaması, şehit ailelerini teselli ve şehitlerin ruhunu şad ettiğini belirttiler.

Hazreti İmam Ali Hamanei geçen Salı günü Kabil’de düzenlenen söz konusu saldırıya kınadığı açıklaması Afgan mazlum öğrencileri kana bulayan ve bu çocukları şehit ederek cinayetlerini bu seviyeye kadar genişlenen teröristlere lanet okudu.

Bu saldırıda 85 kişi şehit düştü, 125 kişi yaralandı. Saldırı uluslararası camiadan da geniş tepki gördü. Saldırını sorumluluğunu kimse üstlenmezken, bu cinayeti İslam ve insaniyetten hiç bir şey anlamayan Afganistan düşmanları tarafından işlendiğinin kesin olduğu ifade ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (21) içerik yüklenmiştir.