AsyaHaberler

Afganistan Milletvekili: İmam Humeyni (Ra) Zalimler Karşısında Direnişin Temelidir

Afganistan’ın Ehl-i Sünnet milletvekillerinden Abdürrahman Rahmani, Tesnim Habere verdiği röportajda şu ifadelerde bulundu: ‘Afganistan’da, Filistin, tüm Müslümanların ve İslam devletlerinin sorumluluğu olarak desteklenirken, İmam Humeyni de (ra) özellikle İsrail olmak üzere zalimlere karşı devrimci bir şahsiyettir ve direnişin temelidir.

Mescid-i Aksa, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Haram’ın üçü de Müslümanlar nezdinde önemli bir yere sahip olduğu için kutsallıklarının eşit olarak korunması gerekir.

Müslüman Arap ülkelerinin, özellikle Al Suud’un, Kudüs’e karşı politikaları son derece eleştirilebilir bir politikadır.

İmam Humeyni (ra), tüm zalimlere ve kafirlere karşı duran çok değerli mücahit ve devrimci bir liderdir.

İslam ülkeleri, özellikle de Al-i Suud liderleri, Kudüs’e yapılan saldırıları kınamak yerine, Kudüs’ü, Filistin ve İsrail halkı arasında ortak bir sınır olarak görmektedir ve bu büyük ve tehlikeli bir hatadır.

Aynı bu yanlış politikalar, tarih boyunca işgalcileri ve onların en büyük destekçisi olan Amerika’yı daha fazla işgal ve saldırıda bulunmak için cesaretlendirmiştir.’

Ehl-i Sünnet Alimi Rahmani, Ramazan ayının son Cuma’sının İmam Humeyni (ra) tarafından Kudüs Günü olarak adlandırılmasına değinerek şunları söyledi: ‘Kudüs Gününde İslam ülkeleri arasında bir kordinasyon sağlanmalıdır. Aynı zamanda bütün İslam ülkeleri de Birleşmiş Milletlerle birlikte, Kudüs’ün işgalini kınamak ve Filistin’i kurtarmak için pratik adımlar atacak kararlar çıkarmalıdır.’

İslami değerleri korumak bütün Müslümanların görevidir.

Afganistan milletvekili, İslam dininin öğretilerine dönülmesini vurgulayarak, Allah-u Teala’nın Kabe’yi, Mescid-i Nebevi’yi ve Mescidi Aksa’yı koruduğunu belirtti.

Rahmani, aynı zamanda Kudüs’e saygı duymanın dini bir vecibe olduğunu ve onu korumanın da herkesin ortak konusu ve kırmızı çizgisi olduğunu ifade etti.

Rahmani, röportajının sonunda, İslam ülkelerinin özellikle Al-i Suud’un Kudüs meselesi karşısındaki sessizliğinin onların yenilgisini gösterdiğini vurguladı ve şunları söyledi: ‘Siyonist rejim karşısındaki sessizlik, İslam ülkeleri için büyük bir başarısızlık sayılmaktadır, bu nedenle mevcut şartlarda Müslümanların fıkhi ve dini olarak ta İsrail rejimine ve onların cinayetlerini destekleyenlere yani Amerika’ya olan nefretlerini dile getirmeleri gerekmektedir.’

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.