AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Afganistan Milli Refah Partisi: İran’ın terörle mücadelesi dünya’yı daha güvenli kılmıştır

Afganistan Milli Refah Partisi Başkanı Mohammad Hasan Caferi, İran’ın terörle mücadelesinin dünya’yı daha güvenli hale getirdiğini söyledi.

Caferi, IRNA’ya yaptığı açıklamada İran’ın Suriye ve Irak’ta IŞİD aleyhindeki mücadelesinin o ülke yönetimleri isteği ile meşru bir olay olduğunu belirterek, Suriye ve Irak’ta tekfirci ve terörist grupların batılı destekçileri ile birlikte ortaya çıkardıkları savaşın dünyayı büyük tehlike ile karşı karşıya getirdiğini fakat bu tehlikenin İran’ın çabası ile ortadan kalktığını söyledi.

Caferi, İran’ın Suriye ve Irak’ta teröristlerin belini büktüğünü ve bugün İslam dünyası ve bölge ülkelerinin onların şerrinden kurtulduğunu belirterek, ‘’IŞİD aslında batılılar tarafından onların hedefleri doğrultusunda ve İslam’ı kötülemek için ortaya çıkarıldı ve bunları yok etmek için İslam ülkeleri iştirak etmeliydi, fakat bazı İslam ülkeleri buna iştirak etmedikleri gibi IŞİD’i ve onu yaratan ülkeleri desteklediler’’ dedi.

İran’ın zamanında Suriye ve Irak’ta devreye girmemesi durumunda bugün Suriye ve Irak’ın teröristlerin işgalinde olacağını ifade eden Caferi, bu durumda İran dahil diğer İslam ülkelerinin de krizlerle karlı karlıya kaldıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Kapalı