AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Afganistan’ın 21 üniversite öğretim kitabı, İran’da basıldı

Afganistan yüksek eğitim bakanı, Afganistan üniversite kitaplarının İran’da basılmasının Afganistan’da yüksek eğitim seviyesinin yükseltilmesinde büyük önem taşıdığını bildirdi.

Dün Afganistan’ın başkenti Kabil’de İran’da basılan 21 üniversite öğretim kitabının tanıtılması töreninde konuşan Afganistan yüksek eğitim bakanı Feride Mumend, bu ders müfredatının İran’da basımı ve İran tarafından Afganistanlı yüksek öğretim talebelerine burs verilmesinin Afganistan’da yüksek eğitim seviyeti ve kalitesinin yükseltilmesinde etkili olduğunu bildirdi.

İran’ın şimdiye kadar hiçbir zaman Afganistan’da muhtelif alanlarda yardımdan el çekmediğini belirten Afganistan yüksek eğitim bakanı bu işbirliğinin gelecekte artarak devam etmesini istedi.

İran’ın Kabil büyük elçisi Ali Rıza Hacızade de bu törende yaptığı konuşmada Afganistan’da çatışma ve iç savaşın bu ülkede bilimsel çalışmaların sekteye uğramasına sebep olduğunu ama İran’ın her zaman Afganistan halkının yardımına koştuğunu ve Afganistan halkı ve hükümetinin bunu göz ardı etmeyeceğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.