FilistinHaberlerOrtadoğu

Ahmed Halit Yasin: Başarımın sırrı ve İman ve Kur’an’dır

İman, terbiye ve üstün başarı… Bu zamanda bir arada zor bulunuyor. Fakat Filistin genelinde lise sonu fen bölümü sınavlarında birinci olan Ahmed Halit Yasin, imanın ve Kur’an’ın başarıya götüren büyük bir faktör olduğunu ispat etti.

Yüzde 99.5’lük derecesiyle birincilik koltuğuna oturan Ahmed Yasin, sonuçların açıklandığı günü “hayatının en mutlu günü” olarak nitelendiriyor ve şöyle diyor: “Bu sonuç, Allah’ın bir lütfudur. Derslerin ağırlığına rağmen ibadetimi terk etmedim. Allah’ın Kitabı’yla bağımı koparmadım. Bu anlamama ve öğrenmeme yardımcı oldu, zihnimin diri kalmasını sağladı.”

İşgal altındaki Batı Yaka’da Nablus kentinin kuzeyindeki Kuzey Asira beldesinde yaşayan Ahmed Yasin, Kur’an-ı Kerim ile ilişkisini şöyle anlatıyor: “Allah azze ve celle’nin Kitabı’nı ilkokul üçüncü sınıfa giderken ezberlemeye başladım ve ezberi hiç bırakmadım. Bu yıl, Allah’a hamdolsun, 29. cüzün ezberini tamamladım.

Derslerin yoğunluğu nedeniyle ikinci dönem Kur’an ezberini biraz hafiflettiğini fakat ezberi ve tilaveti kesinlikle terk etmediğini ifade eden Ahmed Yasin, “Allah ile, Kitabı’yla ve camiyle bağımın bana bu başarıyı getirdiğine inanıyorum” diyor.

Filistin’de tıp okumak istediğini söyleyen Ahmed Yasin, Filistin dışına da çıkmak istemiyor ve şöyle konuşuyor: “Gurbete çıkma taraftarı değilim. Vatanımda, ailemin ve arkadaşlarımın arasında kalmak istiyorum. Gurbet bana göre vatandan hicrettir ve ben Filistin’i seviyorum. Burada okuyacağım ve Filistin halkına gücüm yettiğince hizmet edeceğim.”

Ahmed Yasin, başarısını anne ve babasına, ailesine, öğretmenlerine, arkadaşlarına ve tüm Filistin halkına hediye etti.

Lise sonu sınavlarında fen bölümünde yüzde 84.8’le dereceye giren Bera Yahya Ayyaş da, başarısını babası şehit Yahya Ayyaş’a ve tüm Filistin şehitlerine hediye etti.

“Babamın bu sevinçli anlarımızda yanımızda olmasını isterdim fakat tesellimiz onun sıddıklarla ve şehitlerle birlikte Allah yolunda gitmesi” diyen Bera, başarısını gece gündüz demeden kendisine destek olan annesine de hediye etti.

Bera, En-Necah Üniversitesi’nde bilişim teknolojileri okumak istediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.