FilistinHaberlerOrtadoğu

Ahmed Yasin’in yolunu sürdürmekte kararlıyız

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin hükümetiyle Hamas hareketinin İslamî Direniş Hareketi’nin kurucusu Şeyh Ahmed Yasin’in izini sürdürmekte kararlı olduklarını belirterek, Filistin hükümetinin Şeyh Yasin’in çabalarının bir ürünü olduğunu ifade etti.

Şehadetinin 6. yıldönümünde imamın evini dün (22 Mart Pazartesi) ziyaret eden Başbakan İsmail Heniyye birlik ve beraberliği korumak ve onun yolunu izlemek için daha önce verdikleri sözü yineleyerek “Allah’a, halkımıza ve ümmete verdiğimiz söze bağlılığımızı bir kez daha yineliyoruz” dedi.

Siyonistlerin en barbar ve en vahşi saldırılarına maruz kalan Kudüs ve Mescidi Aksa’dan taviz vermeyeceklerini belirten Heniyye, mültecilerin geri dönüş hakkıyla zindanlardaki esirlerin özgürlüğe kavuşma hakkından da asla vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

Şeyh Yasin’in iki önemli meselede yoğunlaştığını belirten Heniyye şöyle dedi: “Şeyh Ahmed Yasin çok önemli iki mesele üzerinde duruyordu. Onlar; yeni bir nesil ile direnişçi Filistin şahsiyetini inşa etmek ve bütün Filistin’i özgürlüğe kavuşturmaktı. Onun çizdiği bu yol hâlâ canlı ve diridir. Onun kurduğu harika binanın temelleri de hâlâ sağlamdır. Böyle bir günde ümmet önemli bir liderini uğurladı. Filistin önemli bir komutanına veda etti. İslami Hareket imamına davet ve cihad meydanında veda etti. Tarih bize akidesi uğruna ölenlerin sadece bedenleriyle öldüklerini öğretiyor. Onların bedenleri öldüyse de düşünceleri müminlerin kalplerini diri tutmaya devam ediyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (24) içerik yüklenmiştir.