HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad 100 yılda yapılanı 4 yılda yaptı

İran Sosyal Hizmetler Bakanı Sadık Mahsuli,Ahmedinejad’ın, sadece 4,5 yıllık iktidarında yaptığı spor salonları sayısının, son 100 yılda yapılanlara denk olduğunu söyledi!

İran Sosyal Hizmetler Bakanı Sadık Mahsuli, imar ve spor alanlarıyla ilgili 9 projenin açılış merasimi için gittiği ülkenin kuzey kentlerinden Künbet-i Kavus’ta yaptığı konuşmada Hz. Peygamber Efendimizin-sav- vefatı ve sevgili torunu Hz İmam Hasan’ın-sa- Şehadet yıl dönümleri münasebetiyle başsağlığı dileklerini ifade ederken geçtiğimiz 11 Şubat zafer yürüyüşünde bölge halkının geniş ve coşkun katılımından dolayı takdir ve teşekkürlerini belirtti.

Sadık Mahsuli konuşmasının devamında “Halka hizmeti kendine bir vazife olarak gören iktidardaki hükümet, bu siyasetini aynı şekilde yine sürdürecektir. Zira, bu hükümet halkın hizmetkarı olmakla övünüyor” dedi.

İran Sosyal Hizmetler Bakanı Mahsuli daha sonra 9. ve 10. hükümetler (Ahmedinejad hükümeti) spor sahasında sundukları hizmetlerin önemli ve dikkate değer olduğuna dikkat çekerken, bu sürede İran’da yapılan spor salonu sayısının son yüz yılda yapılanlarla eşit sayıda olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.