DünyaFilistinHaberlerOrtadoğu

Ahmedinecad 22 ülkeye özel temsilci gönderiyor

Gazze’ye yönelik Siyonist rejiminin saldırılarının durdurulması için Güvenlik Konseyi hala bağlayıcı bir karar çıkartmadığını işaret eden İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından 22 özel temsilcinin dünyanın çeşitli ülkelerine gönderileceklerinin haberini verirken, Gazze’ye yönelik İsrail’in saldırıları uluslararası bir komplo olduğunu açıkladı.

Seyyidüşşühada İmam Hüseyin’in(a.s) yas törenine katılan ve bu çerçevede Gazze olayına değinen Hasan Kaşkavi, Gazze’ye yönelik Siyonist rejiminin saldırılarının amacı ilan edilmediğini, görünüşte Hamas ve direnişi yıkmak amacıyla bu saldırları gerçekleştirdiğini ifade etmekle, işgalci rejiminin asıl amacı seçim çıkarları oluğunun altını çizdi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişileri Bakanlığı’nın organizasyonu ve bakanlar kurulunun kararıyla Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad tarafından 22 özel temsilcinin Avrupa ve Asya ülkelerine göderileceklerinin haberini veren Kaşkavi, bu ziyaretlerde gasıp Siyonist rejiminin saldırılarının bir an önce durdurulması isteneceğini söyledi.

Gazze’ye yönelik Siyonist rejiminin saldırılarının durdurulması için Güvenlik Konseyi hala bağlayıcı bir karar çıkartmadığını işaret eden İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Gazze Şeridine yönelik saldırıların uluslararası bir komplo olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Kapalı